BK VELO
BK VELO är en aktiv ideell förening inom sportklubbars och idrottsföreningars verksamhet. BK VELO är registrerad för F-skatt och som arbetsgivare. Firmainfo har ännu inte kopplat någon årsredovisning till BK VELO.
Årsredovisning inte tillgänglig hos Firmainfo
Firmainfo har ännu inte kunnat koppla någon årsredovisning till företaget i de aktuella källorna. Det betyder inte automatiskt att företaget inte har lämnat in en årsredovisning. Sidan visar därför de registeruppgifter som finns tillgängliga utan att tolka saknade bokslutsvärden som noll.
Arbetsställen
Fysiska verksamhetsställen med besöksadress | Källa: SCB:s arbetsställeregister
Företag i samma bransch
SNI 93120 | Sportklubbars och idrottsföreningars verksamhet | S | Kultur, idrott och fritid
Vanliga frågor om BK VELO
- Vad har BK VELO för organisationsnummer?
- BK VELO har organisationsnummer 837000-4445.
- Vilken företagsform har BK VELO?
- BK VELO är en aktiv ideell förening.
- Vilken adress har BK VELO?
- BK VELO har den registrerade postadressen BOX 70, 281 21 HÄSSLEHOLM. Enligt SCB har BK VELO ett registrerat arbetsställe.
- Har BK VELO F-skatt?
- Ja, BK VELO är godkänd för F-skatt.
Källor
- SCB — bransch (SNI), säte, arbetsställen, storleksklass, skattestatus | uppdaterat 2026-07-12
Uppgifterna kommer från offentliga register och kan innehålla fördröjningar. Kontrollera alltid mot originalkällan vid viktiga beslut.
Om nyckeltalet
Informationen är allmän och beräknad ur offentliga årsredovisningar. Den utgör varken kreditupplysning eller rådgivning.