Hoppa till innehåll
Aktivt Aktiebolag

Bolsaj Invest AB

Org.nr Reg. 18 november 2024 Säte Kiruna

Bolsaj Invest AB är ett aktivt aktiebolag med säte i Kiruna som registrerades 2024.

Registrerad verksamhet

Bolaget har till föremål för sin verksamhet att, direkt eller indirekt, äga och förvalta fast och lös egendom samt bedriva annan därmed förenlig verksamhet.

Postadress
Nordöstra Vägen 9
c/o Levi Bolsöy
98192 KIRUNA
Öppna i Google Maps
Moderbolag | 1 dotterbolag Etablerat sedan 2024 | 1 år
Eget kapital
25 000SEK
Omsättning
- SEK
Bokslut 2025
Resultat efter finansnetto
0 SEK
Bokslut 2025
Anställda
Uppgift saknas
Soliditet
83,3 %
Hur stark balansräkningen är

Översikt

Historiska tidsserier från alla importerade årsredovisningar.

Omsättning & resultat
Per räkenskapsår (SEK)
Lönsamhet
Vinstmarginal, ROE & ROA
Stabilitet & likviditet
Soliditet & kassalikviditet
Balansräkningens sammansättning
Tillgångsslag 2025-12-31

Bokslut 2025

Räkenskapsperiod 18 november 2024 → 31 december 2025

Årsredovisning

Finansiell hälsa

Snabb översikt - betalningsförmåga, lönsamhet och kapitalstyrka jämfört mot branschnormer.

Kassalikviditet Tillfredsställande
100,0 %
Vinstmarginal
-
Soliditet Mycket bra
83,3 %

Resultaträkning

Vad bolaget tjänade och spenderade under året - slutar i årets resultat. Alla belopp i SEK.

Resultaträkning 2025 för Bolsaj Invest AB (belopp i SEK)
Nettoomsättning -
Övrig omsättning -
Omsättning -
Lagerförändring -
Rörelsekostnader -
Rörelseresultat 0
Finansiella intäkter -
Finansiella kostnader -
Resultat efter finansnetto 0
Resultat före skatt 0
Skatt -
Årets resultat 0

Balansräkning 2025

Tillgångarna (vänster) och hur de finansierats (höger) - de två sidorna balanserar alltid till samma summa. Alla belopp i SEK.

Tillgångar
Balansräkning - tillgångar 2025 för Bolsaj Invest AB (belopp i SEK)
Anläggningstillgångar
Immateriella anl.tillg. -
Materiella anl.tillg. -
Finansiella anl.tillg. 25 000
Summa anläggningstillgångar 25 000
Omsättningstillgångar
Varulager -
Kundfordringar -
Övriga kortfristiga fordringar -
Förutbetalda kostnader / upplupna intäkter -
Kassa och bank 5 000
Summa omsättningstillgångar 5 000
SUMMA TILLGÅNGAR 30 000
Eget kapital & skulder
Balansräkning - eget kapital och skulder 2025 för Bolsaj Invest AB (belopp i SEK)
Eget kapital
Aktiekapital 25 000
Reservfond -
Överkursfond -
Bundet eget kapital 25 000
Balanserat resultat -
Fritt eget kapital -
Summa eget kapital 25 000
Obeskattade reserver
Periodiseringsfonder -
Ackumulerade överavskrivningar -
Summa obeskattade reserver -
Avsättningar
Summa avsättningar -
Långfristiga skulder
Skulder till kreditinstitut -
Övriga långfristiga skulder -
Summa långfristiga skulder -
Kortfristiga skulder
Leverantörsskulder -
Skatteskulder -
Skulder till koncernföretag -
Övriga kortfristiga skulder 5 000
Upplupna kostnader / förutbetalda intäkter -
Summa kortfristiga skulder 5 000
SUMMA EGET KAPITAL & SKULDER 30 000

Nyckeltal

Beräknade mått som visar lönsamhet, betalningsförmåga och risknivå.

Vinstmarginal
-
Kassalikviditet
100,0 %
Soliditet
83,3 %
Skuldsättningsgrad
0.2
Avkastning eget kapital | ROE
0,0 %
Avkastning totalt kapital | ROA
0,0 %
EBITDA
-SEK
Personalkostnader
-SEK
Personalkostnad / anställd
-SEK
Avkastn. syss. kapital | ROCE
0,0 %
Skuldandel
16,7 %
Kontantkvot
100,0 %
Rörelsekapital
0SEK
Altman Z-score
-

Anläggningstillgångar - kategorinoter

Hur värdet på maskiner, byggnader och inventarier förändrats - anskaffningsvärden, avskrivningar, inköp och försäljningar.

Kategori Anskaffningsvärde Ack. avskrivning Årets inköp Årets avskrivning Bokfört värde
Andelar i koncernföretag 25 000 - 25 000 - 25 000

Befattningshavare

Roller från Bolagsverket

Styrelse

  • L
    Levi Bolsöy
    Styrelseledamot

Koncern

Bolsaj Invest AB har 1 dotterbolag.

Öppna ägarnätverket
Bolsaj Invest AB 559505-3611
Bolsaj AB 559425-2479 - Bolsaj Invest AB äger 100,0 %

Dotterbolag - detaljerat

Dotterbolag Org.nr Kapitalandel Röstandel Antal aktier Bokfört värde
Bolsaj AB 559425-2479 100,0 % 100,0 % 250 25 000

Källa: Bolagsverket bulkfil, SCB Företagsregistret.

Vanliga frågor om Bolsaj Invest AB

Vad har Bolsaj Invest AB för organisationsnummer?
Bolsaj Invest AB har organisationsnummer 559505-3611.
Vilken företagsform har Bolsaj Invest AB?
Bolsaj Invest AB är ett aktivt aktiebolag som registrerades den 18 november 2024.
Var ligger Bolsaj Invest AB?
Bolsaj Invest AB har sitt säte i Kiruna. Den registrerade postadressen är Nordöstra Vägen 9, 98192 KIRUNA.
Vilket resultat redovisade Bolsaj Invest AB?
Bolsaj Invest AB redovisade ett resultat efter finansiella poster på 0 kronor under räkenskapsåret 2025.
Vilken soliditet hade Bolsaj Invest AB?
Soliditeten i Bolsaj Invest AB var 83,3 % under räkenskapsåret 2025. Soliditet visar hur stor andel av tillgångarna som finansieras med eget kapital.
Vad gör Bolsaj Invest AB?
Enligt den registrerade verksamhetsbeskrivningen: Bolaget har till föremål för sin verksamhet att, direkt eller indirekt, äga och förvalta fast och lös egendom samt bedriva annan därmed förenlig verksamhet.

Källor

Uppgifterna kommer från offentliga register och kan innehålla fördröjningar. Kontrollera alltid mot originalkällan vid viktiga beslut.