Hoppa till innehåll
Upplöst 28 januari 2025 Bostadsrättsförening

Bostadsrättsförening Täppan 25

Org.nr Reg. 25 september 2013 Overksamhet

Bostadsrättsförening Täppan 25 är en bostadsrättsförening som upplöstes den 28 januari 2025. Firmainfo har ännu inte kopplat någon årsredovisning till Bostadsrättsförening Täppan 25.

Registrerad verksamhet

Föreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta bostadslägenheter och lokaler till nyttjande och utan tidsbegränsning. Upplåtelse får även omfatta mark som ligger i anslutning till föreningens hus, om marken skall användas som komplement till bostadslägenhet eller lokal. Bostadsrätt är den rätt i föreningen som en medlem har på grund av upplåtelsen. Medlem som innehar bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.

Postadress
Blekingegatan 25 nb
c/o c/o Sonja Westerberg
11856 STOCKHOLM
Öppna i Google Maps
Fristående Etablerat sedan 2013 | 12 år

Årsredovisning inte tillgänglig hos Firmainfo

Firmainfo har ännu inte kunnat koppla någon årsredovisning till företaget i de aktuella källorna. Det betyder inte automatiskt att företaget inte har lämnat in en årsredovisning. Sidan visar därför de registeruppgifter som finns tillgängliga utan att tolka saknade bokslutsvärden som noll.

Vanliga frågor om Bostadsrättsförening Täppan 25

Vad har Bostadsrättsförening Täppan 25 för organisationsnummer?
Bostadsrättsförening Täppan 25 har organisationsnummer 769626-9575.
Vilken företagsform har Bostadsrättsförening Täppan 25?
Bostadsrättsförening Täppan 25 är en bostadsrättsförening som upplöstes den 28 januari 2025.
Vilken adress har Bostadsrättsförening Täppan 25?
Bostadsrättsförening Täppan 25 har den registrerade postadressen Blekingegatan 25 nb, 11856 STOCKHOLM.
Vad gör Bostadsrättsförening Täppan 25?
Enligt den registrerade verksamhetsbeskrivningen: Föreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta bostadslägenheter och lokaler till nyttjande och utan tidsbegränsning. Upplåtelse får även omfatta mark som ligger i anslutning till föreningens hus, om marken skall användas som komplement till bostadslägenhet eller lokal. Bostadsrätt är den rätt i föreningen som en medlem har på grund av upplåtelsen. Medlem som innehar bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.

Källor

Uppgifterna kommer från offentliga register och kan innehålla fördröjningar. Kontrollera alltid mot originalkällan vid viktiga beslut.