Hoppa till innehåll
Aktivt Bostadsrättsförening

Bostadsrättsföreningen Backgården

Org.nr Reg. 20 november 1956
Anställda 1-4 anställda Omsättning < 1 tkr | SCB storleksklass

Bostadsrättsföreningen Backgården är en aktiv bostadsrättsförening inom förvaltning i bostadsrättsföreningar som registrerades 1956. Bostadsrättsföreningen Backgården är registrerad som arbetsgivare. Firmainfo har ännu inte kopplat någon årsredovisning till Bostadsrättsföreningen Backgården.

Registrerad verksamhet

Föreningen ska främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att upplåta bostadslägenheter och lokaler till nyttjande i föreningens hus. Bostadsrätt är den rätt i föreningen som en medlem har genom upplåtelsen. En medlem som har en bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.

SNI-bransch | SNI 2025
Sektor M | Fastighetsverksamhet
✕ F-skatt ✕ Moms ✓ Arbetsgivare
Postadress
KORTEBOVÄGEN 34
564 33 BANKERYD
Öppna i Google Maps
Fristående Etablerat sedan 1956 | 69 år

Årsredovisning inte tillgänglig hos Firmainfo

Firmainfo har ännu inte kunnat koppla någon årsredovisning till företaget i de aktuella källorna. Det betyder inte automatiskt att företaget inte har lämnat in en årsredovisning. Sidan visar därför de registeruppgifter som finns tillgängliga utan att tolka saknade bokslutsvärden som noll.

Arbetsställen

Fysiska verksamhetsställen med besöksadress | Källa: SCB:s arbetsställeregister

1 st
KORTEBOVÄGEN 34 Huvudkontor
KORTEBOVÄGEN 34
564 33 BANKERYD
Jönköping, Jönköping 1-4 anställda Karta

Företag i samma bransch

SNI 68204 | Förvaltning i bostadsrättsföreningar | M | Fastighetsverksamhet

Vanliga frågor om Bostadsrättsföreningen Backgården

Vad har Bostadsrättsföreningen Backgården för organisationsnummer?
Bostadsrättsföreningen Backgården har organisationsnummer 726000-0265.
Vilken företagsform har Bostadsrättsföreningen Backgården?
Bostadsrättsföreningen Backgården är en aktiv bostadsrättsförening som registrerades den 20 november 1956.
Vilken adress har Bostadsrättsföreningen Backgården?
Bostadsrättsföreningen Backgården har den registrerade postadressen KORTEBOVÄGEN 34, 564 33 BANKERYD. Enligt SCB har Bostadsrättsföreningen Backgården ett registrerat arbetsställe.
Hur många anställda har Bostadsrättsföreningen Backgården?
Enligt SCB tillhör Bostadsrättsföreningen Backgården storleksklassen 1–4 anställda. Uppgiften är ett intervall, inte ett exakt antal.
Har Bostadsrättsföreningen Backgården F-skatt?
Nej, Bostadsrättsföreningen Backgården är för närvarande inte godkänd för F-skatt.
Vad gör Bostadsrättsföreningen Backgården?
Enligt den registrerade verksamhetsbeskrivningen: Föreningen ska främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att upplåta bostadslägenheter och lokaler till nyttjande i föreningens hus. Bostadsrätt är den rätt i föreningen som en medlem har genom upplåtelsen. En medlem som har en bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.

Källor

Uppgifterna kommer från offentliga register och kan innehålla fördröjningar. Kontrollera alltid mot originalkällan vid viktiga beslut.