Bostadsrättsföreningen Bomullsbalen
Bostadsrättsföreningen Bomullsbalen är en aktiv bostadsrättsförening inom förvaltning i bostadsrättsföreningar som registrerades 2016. Bostadsrättsföreningen Bomullsbalen är registrerad för moms och som arbetsgivare. Firmainfo har ännu inte kopplat någon årsredovisning till Bostadsrättsföreningen Bomullsbalen.
Registrerad verksamhet
Bostadsrättsföreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta bostadslägenheter för permanent boende och lokaler åt medlemmarna för nyttjande utan tidsbegränsning. Bostadsrättsföreningen ska i all verksamhet värna om miljön genom att verka för långsiktig hållbar utveckling. Bostadsrätt är den rätt i föreningen, som en medlem har på grund av upplåtelsen. Medlem som innehar bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.
Årsredovisning inte tillgänglig hos Firmainfo
Firmainfo har ännu inte kunnat koppla någon årsredovisning till företaget i de aktuella källorna. Det betyder inte automatiskt att företaget inte har lämnat in en årsredovisning. Sidan visar därför de registeruppgifter som finns tillgängliga utan att tolka saknade bokslutsvärden som noll.
Arbetsställen
Fysiska verksamhetsställen med besöksadress | Källa: SCB:s arbetsställeregister
Företag i samma bransch
SNI 68204 | Förvaltning i bostadsrättsföreningar | M | Fastighetsverksamhet
-
Förvaltningsaktiebolaget Götabergsgatan 20GÖTEBORG
-
Norrorts Boservice AktiebolagTÄBY
-
SM Management & Consulting ABSÖDERTÄLJE
-
Hallberg Bygg Bostadsrätt och Fastighetskonsult ABÅKARP
-
Henell Real Estate ABESKILSTUNA
-
JO Sjöholm Husadministration ABSTOCKHOLM
-
040 Fastigheter ABVIKEN
-
Borkholmen Invest ABSTOCKHOLM
Vanliga frågor om Bostadsrättsföreningen Bomullsbalen
- Vad har Bostadsrättsföreningen Bomullsbalen för organisationsnummer?
- Bostadsrättsföreningen Bomullsbalen har organisationsnummer 769632-9403.
- Vilken företagsform har Bostadsrättsföreningen Bomullsbalen?
- Bostadsrättsföreningen Bomullsbalen är en aktiv bostadsrättsförening som registrerades den 27 september 2016.
- Vilken adress har Bostadsrättsföreningen Bomullsbalen?
- Bostadsrättsföreningen Bomullsbalen har den registrerade postadressen BOX 305, 431 24 MÖLNDAL. Enligt SCB har Bostadsrättsföreningen Bomullsbalen ett registrerat arbetsställe.
- Hur stor är omsättningen i Bostadsrättsföreningen Bomullsbalen?
- Enligt SCB:s storleksklass ligger omsättningen i Bostadsrättsföreningen Bomullsbalen i intervallet 1–499 tkr. Detta är ett intervall, inte ett exakt belopp.
- Har Bostadsrättsföreningen Bomullsbalen F-skatt?
- Nej, Bostadsrättsföreningen Bomullsbalen är för närvarande inte godkänd för F-skatt.
- Vad gör Bostadsrättsföreningen Bomullsbalen?
- Enligt den registrerade verksamhetsbeskrivningen: Bostadsrättsföreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta bostadslägenheter för permanent boende och lokaler åt medlemmarna för nyttjande utan tidsbegränsning. Bostadsrättsföreningen ska i all verksamhet värna om miljön genom att verka för långsiktig hållbar utveckling. Bostadsrätt är den rätt i föreningen, som en medlem har på grund av upplåtelsen. Medlem som innehar bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.
Källor
- Bolagsverket — registeruppgifter, status, namnhistorik | uppdaterat 2026-07-11
- SCB — bransch (SNI), säte, arbetsställen, storleksklass, skattestatus | uppdaterat 2026-07-12
Uppgifterna kommer från offentliga register och kan innehålla fördröjningar. Kontrollera alltid mot originalkällan vid viktiga beslut.
Informationen är allmän och beräknad ur offentliga årsredovisningar. Den utgör varken kreditupplysning eller rådgivning.