Hoppa till innehåll
Aktivt Bostadsrättsförening

Bostadsrättsföreningen Heimdal 8

Org.nr Reg. 19 juni 2018

Bostadsrättsföreningen Heimdal 8 är en aktiv bostadsrättsförening inom förvaltning i bostadsrättsföreningar som registrerades 2018. Firmainfo har ännu inte kopplat någon årsredovisning till Bostadsrättsföreningen Heimdal 8.

Registrerad verksamhet

Föreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta bostäder för permanent boende och lokaler till nyttjande åt medlemmarna utan begränsning i tiden. En upplåtelse med bostadsrätt får endast avse hus eller del av hus. En upplåtelse får dock omfatta mark som ligger i anslutning till föreningens hus, om marken ska användas som komplement till nyttjande av huset eller del av huset. En upplåtelse leder till att en medlem får en rätt till bostad eller lokal, kallad bostadsrätt. Medlem som innehar bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.

SNI-bransch | SNI 2025
Sektor M | Fastighetsverksamhet
Postadress
Frejagatan 5, lgh 1002
c/o c/o Mohammad Rahmani
35235 VÄXJÖ
Öppna i Google Maps
Fristående Etablerat sedan 2018 | 8 år

Årsredovisning inte tillgänglig hos Firmainfo

Firmainfo har ännu inte kunnat koppla någon årsredovisning till företaget i de aktuella källorna. Det betyder inte automatiskt att företaget inte har lämnat in en årsredovisning. Sidan visar därför de registeruppgifter som finns tillgängliga utan att tolka saknade bokslutsvärden som noll.

Företag i samma bransch

SNI 68204 | Förvaltning i bostadsrättsföreningar | M | Fastighetsverksamhet

Vanliga frågor om Bostadsrättsföreningen Heimdal 8

Vad har Bostadsrättsföreningen Heimdal 8 för organisationsnummer?
Bostadsrättsföreningen Heimdal 8 har organisationsnummer 769636-4129.
Vilken företagsform har Bostadsrättsföreningen Heimdal 8?
Bostadsrättsföreningen Heimdal 8 är en aktiv bostadsrättsförening som registrerades den 19 juni 2018.
Vilken adress har Bostadsrättsföreningen Heimdal 8?
Bostadsrättsföreningen Heimdal 8 har den registrerade postadressen Frejagatan 5, lgh 1002, 35235 VÄXJÖ.
Vad gör Bostadsrättsföreningen Heimdal 8?
Enligt den registrerade verksamhetsbeskrivningen: Föreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta bostäder för permanent boende och lokaler till nyttjande åt medlemmarna utan begränsning i tiden. En upplåtelse med bostadsrätt får endast avse hus eller del av hus. En upplåtelse får dock omfatta mark som ligger i anslutning till föreningens hus, om marken ska användas som komplement till nyttjande av huset eller del av huset. En upplåtelse leder till att en medlem får en rätt till bostad eller lokal, kallad bostadsrätt. Medlem som innehar bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.

Källor

Uppgifterna kommer från offentliga register och kan innehålla fördröjningar. Kontrollera alltid mot originalkällan vid viktiga beslut.