Hoppa till innehåll
Upplöst 18 maj 2021 Bostadsrättsförening

Bostadsrättsföreningen Humlegården 50

Org.nr Reg. 20 december 2007 Overksamhet

Bostadsrättsföreningen Humlegården 50 är en bostadsrättsförening som upplöstes den 18 maj 2021. Firmainfo har ännu inte kopplat någon årsredovisning till Bostadsrättsföreningen Humlegården 50.

Registrerad verksamhet

Föreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta bostäder och lokaler åt medlemmarna till nyttjande och utan begränsning i tiden. Upplåtelse får även avse mark. Medlems rätt i föreningen av en sådan upplåtelse kallas bostadsrätt. Medlem som innehar bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.

Postadress
Brahegatan 7 C
c/o c/o Rikard Braathen
11437 STOCKHOLM
Öppna i Google Maps
Fristående Etablerat sedan 2007 | 18 år

Årsredovisning inte tillgänglig hos Firmainfo

Firmainfo har ännu inte kunnat koppla någon årsredovisning till företaget i de aktuella källorna. Det betyder inte automatiskt att företaget inte har lämnat in en årsredovisning. Sidan visar därför de registeruppgifter som finns tillgängliga utan att tolka saknade bokslutsvärden som noll.

Vanliga frågor om Bostadsrättsföreningen Humlegården 50

Vad har Bostadsrättsföreningen Humlegården 50 för organisationsnummer?
Bostadsrättsföreningen Humlegården 50 har organisationsnummer 769618-0483.
Vilken företagsform har Bostadsrättsföreningen Humlegården 50?
Bostadsrättsföreningen Humlegården 50 är en bostadsrättsförening som upplöstes den 18 maj 2021.
Vilken adress har Bostadsrättsföreningen Humlegården 50?
Bostadsrättsföreningen Humlegården 50 har den registrerade postadressen Brahegatan 7 C, 11437 STOCKHOLM.
Vad gör Bostadsrättsföreningen Humlegården 50?
Enligt den registrerade verksamhetsbeskrivningen: Föreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta bostäder och lokaler åt medlemmarna till nyttjande och utan begränsning i tiden. Upplåtelse får även avse mark. Medlems rätt i föreningen av en sådan upplåtelse kallas bostadsrätt. Medlem som innehar bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.

Källor

Uppgifterna kommer från offentliga register och kan innehålla fördröjningar. Kontrollera alltid mot originalkällan vid viktiga beslut.