Bostadsrättsföreningen Marum
Bostadsrättsföreningen Marum är en aktiv bostadsrättsförening inom förvaltning i bostadsrättsföreningar som registrerades 1979. Bostadsrättsföreningen Marum är registrerad för moms och som arbetsgivare. Firmainfo har ännu inte kopplat någon årsredovisning till Bostadsrättsföreningen Marum.
Registrerad verksamhet
Föreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta bostäder åt medlemmarna till nyttjande utan tidsbegränsning.
Årsredovisning inte tillgänglig hos Firmainfo
Firmainfo har ännu inte kunnat koppla någon årsredovisning till företaget i de aktuella källorna. Det betyder inte automatiskt att företaget inte har lämnat in en årsredovisning. Sidan visar därför de registeruppgifter som finns tillgängliga utan att tolka saknade bokslutsvärden som noll.
Arbetsställen
Fysiska verksamhetsställen med besöksadress | Källa: SCB:s arbetsställeregister
Företag i samma bransch
SNI 68204 | Förvaltning i bostadsrättsföreningar | M | Fastighetsverksamhet
-
Förvaltningsaktiebolaget Götabergsgatan 20GÖTEBORG
-
Norrorts Boservice AktiebolagTÄBY
-
SM Management & Consulting ABSÖDERTÄLJE
-
Hallberg Bygg Bostadsrätt och Fastighetskonsult ABÅKARP
-
Henell Real Estate ABESKILSTUNA
-
JO Sjöholm Husadministration ABSTOCKHOLM
-
040 Fastigheter ABVIKEN
-
Borkholmen Invest ABSTOCKHOLM
Vanliga frågor om Bostadsrättsföreningen Marum
- Vad har Bostadsrättsföreningen Marum för organisationsnummer?
- Bostadsrättsföreningen Marum har organisationsnummer 716416-7103.
- Vilken företagsform har Bostadsrättsföreningen Marum?
- Bostadsrättsföreningen Marum är en aktiv bostadsrättsförening som registrerades den 29 oktober 1979.
- Vilken adress har Bostadsrättsföreningen Marum?
- Bostadsrättsföreningen Marum har den registrerade postadressen SKEPPAR OLOFS GRÄND 1 LGH 1201, 111 31 STOCKHOLM. Enligt SCB har Bostadsrättsföreningen Marum ett registrerat arbetsställe.
- Hur stor är omsättningen i Bostadsrättsföreningen Marum?
- Enligt SCB:s storleksklass ligger omsättningen i Bostadsrättsföreningen Marum i intervallet 1–499 tkr. Detta är ett intervall, inte ett exakt belopp.
- Har Bostadsrättsföreningen Marum F-skatt?
- Nej, Bostadsrättsföreningen Marum är för närvarande inte godkänd för F-skatt.
- Vad gör Bostadsrättsföreningen Marum?
- Enligt den registrerade verksamhetsbeskrivningen: Föreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta bostäder åt medlemmarna till nyttjande utan tidsbegränsning.
Källor
- Bolagsverket — registeruppgifter, status, namnhistorik | uppdaterat 2026-07-11
- SCB — bransch (SNI), säte, arbetsställen, storleksklass, skattestatus | uppdaterat 2026-07-12
Uppgifterna kommer från offentliga register och kan innehålla fördröjningar. Kontrollera alltid mot originalkällan vid viktiga beslut.
Informationen är allmän och beräknad ur offentliga årsredovisningar. Den utgör varken kreditupplysning eller rådgivning.