Hoppa till innehåll
Aktivt Bostadsrättsförening

Bostadsrättsföreningen Strömmen 1

Org.nr Reg. 2 december 2019
Omsättning < 1 tkr (2025) | SCB storleksklass

Bostadsrättsföreningen Strömmen 1 är en aktiv bostadsrättsförening inom förvaltning i bostadsrättsföreningar som registrerades 2019. Bostadsrättsföreningen Strömmen 1 är registrerad för moms. Firmainfo har ännu inte kopplat någon årsredovisning till Bostadsrättsföreningen Strömmen 1.

Registrerad verksamhet

Föreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta lägenheter åt medlemmarna till nyttjande utan begränsning till tiden. Upplåtelsen får även omfatta mark som ligger i anslutning till föreningens hus, om marken skall användas som komplement till lägenheten. Medlems rätt i föreningen på grund av sådan upplåtelse kallas bostadsrätt. Medlem som innehar bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.

SNI-bransch | SNI 2025
Sektor M | Fastighetsverksamhet
✕ F-skatt ✓ Moms ✕ Arbetsgivare
Postadress
BOX 393
c/o HSB MÄLARDALARNA
701 47 ÖREBRO
Öppna i Google Maps
Fristående Etablerat sedan 2019 | 6 år

Årsredovisning inte tillgänglig hos Firmainfo

Firmainfo har ännu inte kunnat koppla någon årsredovisning till företaget i de aktuella källorna. Det betyder inte automatiskt att företaget inte har lämnat in en årsredovisning. Sidan visar därför de registeruppgifter som finns tillgängliga utan att tolka saknade bokslutsvärden som noll.

Arbetsställen

Fysiska verksamhetsställen med besöksadress | Källa: SCB:s arbetsställeregister

1 st
Arbetsställe Huvudkontor
ÖREBRO
Örebro, Örebro

Företag i samma bransch

SNI 68204 | Förvaltning i bostadsrättsföreningar | M | Fastighetsverksamhet

Vanliga frågor om Bostadsrättsföreningen Strömmen 1

Vad har Bostadsrättsföreningen Strömmen 1 för organisationsnummer?
Bostadsrättsföreningen Strömmen 1 har organisationsnummer 769638-1560.
Vilken företagsform har Bostadsrättsföreningen Strömmen 1?
Bostadsrättsföreningen Strömmen 1 är en aktiv bostadsrättsförening som registrerades den 2 december 2019.
Vilken adress har Bostadsrättsföreningen Strömmen 1?
Bostadsrättsföreningen Strömmen 1 har den registrerade postadressen BOX 393, 701 47 ÖREBRO. Enligt SCB har Bostadsrättsföreningen Strömmen 1 ett registrerat arbetsställe.
Har Bostadsrättsföreningen Strömmen 1 F-skatt?
Nej, Bostadsrättsföreningen Strömmen 1 är för närvarande inte godkänd för F-skatt.
Vad gör Bostadsrättsföreningen Strömmen 1?
Enligt den registrerade verksamhetsbeskrivningen: Föreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta lägenheter åt medlemmarna till nyttjande utan begränsning till tiden. Upplåtelsen får även omfatta mark som ligger i anslutning till föreningens hus, om marken skall användas som komplement till lägenheten. Medlems rätt i föreningen på grund av sådan upplåtelse kallas bostadsrätt. Medlem som innehar bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.

Källor

Uppgifterna kommer från offentliga register och kan innehålla fördröjningar. Kontrollera alltid mot originalkällan vid viktiga beslut.