Hoppa till innehåll
Upplöst 19 juli 2001 Bostadsrättsförening

Bostadsrättsföreningen Trekanten

Org.nr Reg. 6 november 1987 Konkurs avslutad

Bostadsrättsföreningen Trekanten är en bostadsrättsförening som upplöstes den 19 juli 2001. Firmainfo har ännu inte kopplat någon årsredovisning till Bostadsrättsföreningen Trekanten.

Registrerad verksamhet

Föreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta lägenheter åt medlemmarna till nyttjande utan begränsning till tiden. Medlems rätt i föreningen på grund av sådan upplåtelse kallas bostads- rätt. Medlem som innehar bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.

Postadress
Sölvevägen 56
29400 SÖLVESBORG
Öppna i Google Maps
Fristående Etablerat sedan 1987 | 38 år

Årsredovisning inte tillgänglig hos Firmainfo

Firmainfo har ännu inte kunnat koppla någon årsredovisning till företaget i de aktuella källorna. Det betyder inte automatiskt att företaget inte har lämnat in en årsredovisning. Sidan visar därför de registeruppgifter som finns tillgängliga utan att tolka saknade bokslutsvärden som noll.

Vanliga frågor om Bostadsrättsföreningen Trekanten

Vad har Bostadsrättsföreningen Trekanten för organisationsnummer?
Bostadsrättsföreningen Trekanten har organisationsnummer 716405-5779.
Vilken företagsform har Bostadsrättsföreningen Trekanten?
Bostadsrättsföreningen Trekanten är en bostadsrättsförening som upplöstes den 19 juli 2001.
Vilken adress har Bostadsrättsföreningen Trekanten?
Bostadsrättsföreningen Trekanten har den registrerade postadressen Sölvevägen 56, 29400 SÖLVESBORG.
Vad gör Bostadsrättsföreningen Trekanten?
Enligt den registrerade verksamhetsbeskrivningen: Föreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta lägenheter åt medlemmarna till nyttjande utan begränsning till tiden. Medlems rätt i föreningen på grund av sådan upplåtelse kallas bostads- rätt. Medlem som innehar bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.

Källor

Uppgifterna kommer från offentliga register och kan innehålla fördröjningar. Kontrollera alltid mot originalkällan vid viktiga beslut.