Hoppa till innehåll
Aktivt Bostadsrättsförening

Bostadsrättsföreningen Vendelsö Skolväg

Org.nr Reg. 24 maj 2011
Omsättning 1-499 tkr (2025) | SCB storleksklass

Bostadsrättsföreningen Vendelsö Skolväg är en aktiv bostadsrättsförening inom förvaltning i bostadsrättsföreningar som registrerades 2011. Bostadsrättsföreningen Vendelsö Skolväg är registrerad för moms och som arbetsgivare. Firmainfo har ännu inte kopplat någon årsredovisning till Bostadsrättsföreningen Vendelsö Skolväg.

Registrerad verksamhet

Föreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta lägenheter åt medlemmarna till nyttjande utan begränsning till tiden. Medlems rätt i föreningen på grund av upplåtelsen kallas bostadsrätt. Medlem som innehar bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.

SNI-bransch | SNI 2025
Sektor M | Fastighetsverksamhet
✕ F-skatt ✓ Moms ✓ Arbetsgivare
Postadress
JOHANNESFREDSVÄGEN 7
c/o NYTORGET FASTIGHETER AB
168 69 BROMMA
Öppna i Google Maps
Fristående Etablerat sedan 2011 | 15 år

Årsredovisning inte tillgänglig hos Firmainfo

Firmainfo har ännu inte kunnat koppla någon årsredovisning till företaget i de aktuella källorna. Det betyder inte automatiskt att företaget inte har lämnat in en årsredovisning. Sidan visar därför de registeruppgifter som finns tillgängliga utan att tolka saknade bokslutsvärden som noll.

Arbetsställen

Fysiska verksamhetsställen med besöksadress | Källa: SCB:s arbetsställeregister

1 st
JOHANNESFREDSVÄGEN 7 Huvudkontor
JOHANNESFREDSVÄGEN 7
168 69 BROMMA
Stockholm, Stockholm Karta

Företag i samma bransch

SNI 68204 | Förvaltning i bostadsrättsföreningar | M | Fastighetsverksamhet

Vanliga frågor om Bostadsrättsföreningen Vendelsö Skolväg

Vad har Bostadsrättsföreningen Vendelsö Skolväg för organisationsnummer?
Bostadsrättsföreningen Vendelsö Skolväg har organisationsnummer 769623-1989.
Vilken företagsform har Bostadsrättsföreningen Vendelsö Skolväg?
Bostadsrättsföreningen Vendelsö Skolväg är en aktiv bostadsrättsförening som registrerades den 24 maj 2011.
Vilken adress har Bostadsrättsföreningen Vendelsö Skolväg?
Bostadsrättsföreningen Vendelsö Skolväg har den registrerade postadressen JOHANNESFREDSVÄGEN 7, 168 69 BROMMA. Enligt SCB har Bostadsrättsföreningen Vendelsö Skolväg ett registrerat arbetsställe.
Hur stor är omsättningen i Bostadsrättsföreningen Vendelsö Skolväg?
Enligt SCB:s storleksklass ligger omsättningen i Bostadsrättsföreningen Vendelsö Skolväg i intervallet 1–499 tkr. Detta är ett intervall, inte ett exakt belopp.
Har Bostadsrättsföreningen Vendelsö Skolväg F-skatt?
Nej, Bostadsrättsföreningen Vendelsö Skolväg är för närvarande inte godkänd för F-skatt.
Vad gör Bostadsrättsföreningen Vendelsö Skolväg?
Enligt den registrerade verksamhetsbeskrivningen: Föreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta lägenheter åt medlemmarna till nyttjande utan begränsning till tiden. Medlems rätt i föreningen på grund av upplåtelsen kallas bostadsrätt. Medlem som innehar bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.

Källor

Uppgifterna kommer från offentliga register och kan innehålla fördröjningar. Kontrollera alltid mot originalkällan vid viktiga beslut.