Hoppa till innehåll
Aktivt Aktiebolag

Bryggudden Musslor, Ostron och Alger AB

Org.nr Reg. 18 november 2010 Momsreg.nr SE556826286801
Omsättning 1-499 tkr (2025) | SCB storleksklass

Bryggudden Musslor, Ostron och Alger AB är ett aktivt aktiebolag inom vattenbruk i saltvatten som registrerades 2010. Bryggudden Musslor, Ostron och Alger AB är registrerat för F-skatt, moms och som arbetsgivare. Firmainfo har ännu inte kopplat någon årsredovisning till Bryggudden Musslor, Ostron och Alger AB.

Registrerad verksamhet

Bolaget skall bedriva saltvattenfiske och vattenbruk samt förädling och försäljning av blötdjur, alger och andra marina arter samt restaurang och cateringverksamhet. Bolaget skall även bedriva forskning, utveckling, konsultation och försäljning av kosttillskott och hälsosamma livsmedel.

SNI-bransch | SNI 2025
Sektor A | Jordbruk, skogsbruk och fiske
✓ F-skatt ✓ Moms ✓ Arbetsgivare
Bryggudden Musslor, Ostron och Alger AB logotyp
Postadress
MJÖLKERÖD 91
457 91 TANUMSHEDE
Öppna i Google Maps
Fristående Etablerat sedan 2010 | 15 år

Årsredovisning inte tillgänglig hos Firmainfo

Firmainfo har ännu inte kunnat koppla någon årsredovisning till företaget i de aktuella källorna. Det betyder inte automatiskt att företaget inte har lämnat in en årsredovisning. Sidan visar därför de registeruppgifter som finns tillgängliga utan att tolka saknade bokslutsvärden som noll.

Arbetsställen

Fysiska verksamhetsställen med besöksadress | Källa: SCB:s arbetsställeregister

1 st
MJÖLKERÖD 91 Huvudkontor
MJÖLKERÖD 91
457 91 TANUMSHEDE
Tanum, Västra Götaland Karta

Företag i samma bransch

SNI 03210 | Vattenbruk i saltvatten | A | Jordbruk, skogsbruk och fiske

Vanliga frågor om Bryggudden Musslor, Ostron och Alger AB

Vad har Bryggudden Musslor, Ostron och Alger AB för organisationsnummer?
Bryggudden Musslor, Ostron och Alger AB har organisationsnummer 556826-2868.
Vilken företagsform har Bryggudden Musslor, Ostron och Alger AB?
Bryggudden Musslor, Ostron och Alger AB är ett aktivt aktiebolag som registrerades den 18 november 2010.
Vilken adress har Bryggudden Musslor, Ostron och Alger AB?
Bryggudden Musslor, Ostron och Alger AB har den registrerade postadressen MJÖLKERÖD 91, 457 91 TANUMSHEDE. Enligt SCB har Bryggudden Musslor, Ostron och Alger AB ett registrerat arbetsställe.
Hur stor är omsättningen i Bryggudden Musslor, Ostron och Alger AB?
Enligt SCB:s storleksklass ligger omsättningen i Bryggudden Musslor, Ostron och Alger AB i intervallet 1–499 tkr. Detta är ett intervall, inte ett exakt belopp.
Har Bryggudden Musslor, Ostron och Alger AB F-skatt?
Ja, Bryggudden Musslor, Ostron och Alger AB är godkänt för F-skatt.
Vad gör Bryggudden Musslor, Ostron och Alger AB?
Enligt den registrerade verksamhetsbeskrivningen: Bolaget skall bedriva saltvattenfiske och vattenbruk samt förädling och försäljning av blötdjur, alger och andra marina arter samt restaurang och cateringverksamhet. Bolaget skall även bedriva forskning, utveckling, konsultation och försäljning av kosttillskott och hälsosamma livsmedel.

Källor

Uppgifterna kommer från offentliga register och kan innehålla fördröjningar. Kontrollera alltid mot originalkällan vid viktiga beslut.