Christer Erikssons Begravningsbyrå
Christer Erikssons Begravningsbyrå är en enskild firma som upplöstes den 22 mars 2011. Firmainfo har ännu inte kopplat någon årsredovisning till Christer Erikssons Begravningsbyrå.
Registrerad verksamhet
Begravningsbyrå, försäljning av kistor, urnor, gravstenar och förmedling av tjänster inom branschen. Transporter.
Årsredovisning inte tillgänglig hos Firmainfo
Firmainfo har ännu inte kunnat koppla någon årsredovisning till företaget i de aktuella källorna. Det betyder inte automatiskt att företaget inte har lämnat in en årsredovisning. Sidan visar därför de registeruppgifter som finns tillgängliga utan att tolka saknade bokslutsvärden som noll.
Namnhistorik
5 tidigare namn
Namnhistorik
5 tidigare namn
| Namn | Från |
|---|---|
|
C.E.B.
För den del av verksamheten som avser området Almås.
|
20 september 2000 |
|
Björketorps begravningsbyrå
För den del av verksamheten som avser området Björketorp.
|
7 september 2000 |
|
Råda Begravningsbyrå
För den del av verksamheten som avser begravningsbyrå. Försäljning av varor och tjänster inom branschen, såsom kistor och urnor.
|
10 april 1997 |
|
Landvetter Begravningsbyrå
För den del av verksamheten som avser begravningsarrangemang samt därmed förenlig verksamhet.
|
26 november 1996 |
|
Christer Erikssons Begravningsbyrå
|
3 september 1996 |
Vanliga frågor om Christer Erikssons Begravningsbyrå
- Vad har Christer Erikssons Begravningsbyrå för organisationsnummer?
- Christer Erikssons Begravningsbyrå har organisationsnummer 19480928-XXXX.
- Vilken företagsform har Christer Erikssons Begravningsbyrå?
- Christer Erikssons Begravningsbyrå är en enskild firma som upplöstes den 22 mars 2011.
- Vilken adress har Christer Erikssons Begravningsbyrå?
- Christer Erikssons Begravningsbyrå har den registrerade postadressen Box 198, 43524 MÖLNLYCKE.
- Vad gör Christer Erikssons Begravningsbyrå?
- Enligt den registrerade verksamhetsbeskrivningen: Begravningsbyrå, försäljning av kistor, urnor, gravstenar och förmedling av tjänster inom branschen. Transporter.
Källor
- Bolagsverket — registeruppgifter, status, namnhistorik | uppdaterat 2026-07-11
Uppgifterna kommer från offentliga register och kan innehålla fördröjningar. Kontrollera alltid mot originalkällan vid viktiga beslut.
Informationen är allmän och beräknad ur offentliga årsredovisningar. Den utgör varken kreditupplysning eller rådgivning.