Hoppa till innehåll
Upplöst 1 mars 2004 Ekonomisk förening

CI Council of Independence Ekonomisk förening

Org.nr Reg. 21 oktober 1999 Likvidation avslutad

CI Council of Independence Ekonomisk förening är en ekonomisk förening som upplöstes den 1 mars 2004. Firmainfo har ännu inte kopplat någon årsredovisning till CI Council of Independence Ekonomisk förening.

Registrerad verksamhet

Föreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom verksamhet som bygger på försäljning av informationstjänster och elektroniska administrativa produkter samt koordinering och utveckling av befintliga och nya datorbaserade nätverk. Att genom medlemmarnas egna arbetsinsatser verka för att kunna: - inordna och därefter samordna branschindelade cluster, - skapa informationsöverlägsenhet inom respektive verksamhetsområde, - sammankoppla koordinering mellan efterfrågan, eget utbud och tillgång till information, med stöd av elektronisk administration - tillvarata verksamhetstid för kärnverksamhet, - minimera verksamhetstid inom sekundärverksamheterna, allt i syfte att duplicera medverkande företags verksamhheter genom att koordinera efterfrågan mot eget utbud till minimerad administration.

Postadress
Moliden 12
c/o c/o Tomas Arvidsson
55592 JÖNKÖPING
Öppna i Google Maps
Fristående Etablerat sedan 1999 | 26 år

Årsredovisning inte tillgänglig hos Firmainfo

Firmainfo har ännu inte kunnat koppla någon årsredovisning till företaget i de aktuella källorna. Det betyder inte automatiskt att företaget inte har lämnat in en årsredovisning. Sidan visar därför de registeruppgifter som finns tillgängliga utan att tolka saknade bokslutsvärden som noll.

Vanliga frågor om CI Council of Independence Ekonomisk förening

Vad har CI Council of Independence Ekonomisk förening för organisationsnummer?
CI Council of Independence Ekonomisk förening har organisationsnummer 769604-9670.
Vilken företagsform har CI Council of Independence Ekonomisk förening?
CI Council of Independence Ekonomisk förening är en ekonomisk förening som upplöstes den 1 mars 2004.
Vilken adress har CI Council of Independence Ekonomisk förening?
CI Council of Independence Ekonomisk förening har den registrerade postadressen Moliden 12, 55592 JÖNKÖPING.
Vad gör CI Council of Independence Ekonomisk förening?
Enligt den registrerade verksamhetsbeskrivningen: Föreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom verksamhet som bygger på försäljning av informationstjänster och elektroniska administrativa produkter samt koordinering och utveckling av befintliga och nya datorbaserade nätverk. Att genom medlemmarnas egna arbetsinsatser verka för att kunna: - inordna och därefter samordna branschindelade cluster, - skapa informationsöverlägsenhet inom respektive verksamhetsområde, - sammankoppla koordinering mellan efterfrågan, eget utbud och tillgång till information, med stöd av elektronisk administration - tillvarata verksamhetstid för kärnverksamhet, - minimera verksamhetstid inom sekundärverksamheterna, allt i syfte att duplicera medverkande företags verksamhheter genom att koordinera efterfrågan mot eget utbud till minimerad administration.

Källor

Uppgifterna kommer från offentliga register och kan innehålla fördröjningar. Kontrollera alltid mot originalkällan vid viktiga beslut.