FP Maskin & Transport Handelsbolag
FP Maskin & Transport Handelsbolag är ett aktivt handelsbolag inom mark- och grundarbeten som registrerades 2006. FP Maskin & Transport Handelsbolag är registrerat för F-skatt och moms. Firmainfo har ännu inte kopplat någon årsredovisning till FP Maskin & Transport Handelsbolag.
Registrerad verksamhet
Bolaget ska bedriva gräventreprenad, vägtransport, maskinservice och reservdelsförsäljning avseende gräv- och vägmaskiner, legoarbeten.
Årsredovisning inte tillgänglig hos Firmainfo
Firmainfo har ännu inte kunnat koppla någon årsredovisning till företaget i de aktuella källorna. Det betyder inte automatiskt att företaget inte har lämnat in en årsredovisning. Sidan visar därför de registeruppgifter som finns tillgängliga utan att tolka saknade bokslutsvärden som noll.
Arbetsställen
Fysiska verksamhetsställen med besöksadress | Källa: SCB:s arbetsställeregister
Företag i samma bransch
SNI 43120 | Mark- och grundarbeten | F | Byggverksamhet
-
GRK Sverige ABBODEN
-
Göran Eriksson Maskintjänst AktiebolagGÄLLIVARE
-
Kanonaden Entreprenad Mälardalen ABHägersten
-
CRTG Engineering (Sweden) ABSTOCKHOLM
-
Nordisk Grundteknik ABKUNGÄLV
-
Peter Ljungkvist Bygg och Schakt AktiebolagKATRINEHOLM
-
S M Entreprenad AktiebolagSÖDERKÖPING
-
Total Entreprenad i Motala ABMOTALA
Vanliga frågor om FP Maskin & Transport Handelsbolag
- Vad har FP Maskin & Transport Handelsbolag för organisationsnummer?
- FP Maskin & Transport Handelsbolag har organisationsnummer 969719-6757.
- Vilken företagsform har FP Maskin & Transport Handelsbolag?
- FP Maskin & Transport Handelsbolag är ett aktivt handelsbolag som registrerades den 28 augusti 2006.
- Vilken adress har FP Maskin & Transport Handelsbolag?
- FP Maskin & Transport Handelsbolag har den registrerade postadressen STRÖ ÄNGAR NYBO GÅRD, 241 92 ESLÖV. Enligt SCB har FP Maskin & Transport Handelsbolag ett registrerat arbetsställe.
- Hur stor är omsättningen i FP Maskin & Transport Handelsbolag?
- Enligt SCB:s storleksklass ligger omsättningen i FP Maskin & Transport Handelsbolag i intervallet 1 000–4 999 tkr. Detta är ett intervall, inte ett exakt belopp.
- Har FP Maskin & Transport Handelsbolag F-skatt?
- Ja, FP Maskin & Transport Handelsbolag är godkänt för F-skatt.
- Vad gör FP Maskin & Transport Handelsbolag?
- Enligt den registrerade verksamhetsbeskrivningen: Bolaget ska bedriva gräventreprenad, vägtransport, maskinservice och reservdelsförsäljning avseende gräv- och vägmaskiner, legoarbeten.
Källor
- Bolagsverket — registeruppgifter, status, namnhistorik | uppdaterat 2026-07-11
- SCB — bransch (SNI), säte, arbetsställen, storleksklass, skattestatus | uppdaterat 2026-07-12
Uppgifterna kommer från offentliga register och kan innehålla fördröjningar. Kontrollera alltid mot originalkällan vid viktiga beslut.
Informationen är allmän och beräknad ur offentliga årsredovisningar. Den utgör varken kreditupplysning eller rådgivning.