Hoppa till innehåll
Aktivt Bostadsrättsförening

HSB Bostadsrättsförening Ärlan i Nynäshamn

Org.nr Reg. 1 mars 2001
Omsättning < 1 tkr | SCB storleksklass

HSB Bostadsrättsförening Ärlan i Nynäshamn är en aktiv bostadsrättsförening inom förvaltning i bostadsrättsföreningar som registrerades 2001. HSB Bostadsrättsförening Ärlan i Nynäshamn är registrerad för F-skatt och som arbetsgivare. Firmainfo har ännu inte kopplat någon årsredovisning till HSB Bostadsrättsförening Ärlan i Nynäshamn.

Registrerad verksamhet

Bostadsrättsföreningen har till ändamål att främja ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta bostadslägenheter för permanent boende och lokaler åt medlemmarna för nyttjande utan tidsbegränsning. Vidare har bostadsrättsföreningen till ändamål att främja studie- och fritidsverksamhet inom bostadsrättsföreningen samt för att stärka gemenskapen och tillgodose gemensamma intressen och behov, främja serviceverksamhet och tillgänglighet med anknytning till boendet. Bostadsrättsföreningen ska i all verksamhet värna om miljön genom att verka för en långsiktig hållbar utveckling.

SNI-bransch | SNI 2025
Sektor M | Fastighetsverksamhet
✓ F-skatt ✕ Moms ✓ Arbetsgivare
Postadress
MÅNBERGSVÄGEN 29
c/o FREDRIK LUNDKVIST
149 30 NYNÄSHAMN
Öppna i Google Maps
Fristående Etablerat sedan 2001 | 25 år

Årsredovisning inte tillgänglig hos Firmainfo

Firmainfo har ännu inte kunnat koppla någon årsredovisning till företaget i de aktuella källorna. Det betyder inte automatiskt att företaget inte har lämnat in en årsredovisning. Sidan visar därför de registeruppgifter som finns tillgängliga utan att tolka saknade bokslutsvärden som noll.

Arbetsställen

Fysiska verksamhetsställen med besöksadress | Källa: SCB:s arbetsställeregister

1 st
MÅNBERGSVÄGEN 29 Huvudkontor
MÅNBERGSVÄGEN 29
149 30 NYNÄSHAMN
Nynäshamn, Stockholm Karta

Företag i samma bransch

SNI 68204 | Förvaltning i bostadsrättsföreningar | M | Fastighetsverksamhet

Vanliga frågor om HSB Bostadsrättsförening Ärlan i Nynäshamn

Vad har HSB Bostadsrättsförening Ärlan i Nynäshamn för organisationsnummer?
HSB Bostadsrättsförening Ärlan i Nynäshamn har organisationsnummer 769606-8142.
Vilken företagsform har HSB Bostadsrättsförening Ärlan i Nynäshamn?
HSB Bostadsrättsförening Ärlan i Nynäshamn är en aktiv bostadsrättsförening som registrerades den 1 mars 2001.
Vilken adress har HSB Bostadsrättsförening Ärlan i Nynäshamn?
HSB Bostadsrättsförening Ärlan i Nynäshamn har den registrerade postadressen MÅNBERGSVÄGEN 29, 149 30 NYNÄSHAMN. Enligt SCB har HSB Bostadsrättsförening Ärlan i Nynäshamn ett registrerat arbetsställe.
Har HSB Bostadsrättsförening Ärlan i Nynäshamn F-skatt?
Ja, HSB Bostadsrättsförening Ärlan i Nynäshamn är godkänd för F-skatt.
Vad gör HSB Bostadsrättsförening Ärlan i Nynäshamn?
Enligt den registrerade verksamhetsbeskrivningen: Bostadsrättsföreningen har till ändamål att främja ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta bostadslägenheter för permanent boende och lokaler åt medlemmarna för nyttjande utan tidsbegränsning. Vidare har bostadsrättsföreningen till ändamål att främja studie- och fritidsverksamhet inom bostadsrättsföreningen samt för att stärka gemenskapen och tillgodose gemensamma intressen och behov, främja serviceverksamhet och tillgänglighet med anknytning till boendet. Bostadsrättsföreningen ska i all verksamhet värna om miljön genom att verka för en långsiktig hållbar utveckling.

Källor

Uppgifterna kommer från offentliga register och kan innehålla fördröjningar. Kontrollera alltid mot originalkällan vid viktiga beslut.