Hoppa till innehåll
Aktivt Aktiebolag

Lika Liv Holding AB

Org.nr Reg. 26 mars 2024 Säte Stockholm

Lika Liv Holding AB är ett aktivt aktiebolag med säte i Stockholm som registrerades 2024.

Registrerad verksamhet

Föremålet för bolagets verksamhet är att äga och förvalta aktier och andelar i dotter- och intressebolag samt därmed förenlig verksamhet.

Postadress
Järnvägsgatan 36
13154 NACKA
Öppna i Google Maps
Moderbolag | 1 dotterbolag EK under aktiekapital Etablerat sedan 2024 | 2 år
Eget kapital
16 135SEK
Omsättning
- SEK
Bokslut 2025
Resultat efter finansnetto
-4 950 SEK
Bokslut 2025
Anställda
Uppgift saknas
Soliditet
0,1 %
Hur stark balansräkningen är

Översikt

Historiska tidsserier från alla importerade årsredovisningar.

Omsättning & resultat
Per räkenskapsår (SEK)
Lönsamhet
Vinstmarginal, ROE & ROA
Stabilitet & likviditet
Soliditet & kassalikviditet
Balansräkningens sammansättning
Tillgångsslag 2025-12-31

Bokslut 2025

Räkenskapsperiod 1 januari 2025 → 31 december 2025

Årsredovisning

Finansiell hälsa

Snabb översikt - betalningsförmåga, lönsamhet och kapitalstyrka jämfört mot branschnormer.

Kassalikviditet
-
Vinstmarginal
-
Soliditet Inte tillfredsställande
0,1 %

Resultaträkning

Vad bolaget tjänade och spenderade under året - slutar i årets resultat. Alla belopp i SEK.

Resultaträkning 2025 för Lika Liv Holding AB (belopp i SEK)
Nettoomsättning -
Övrig omsättning -
Omsättning -
Lagerförändring -
Rörelsekostnader -4 950
Rörelseresultat -4 950
Finansiella intäkter -
Finansiella kostnader -
Resultat efter finansnetto -4 950
Resultat före skatt -4 950
Skatt -
Årets resultat -4 950

Balansräkning 2025

Tillgångarna (vänster) och hur de finansierats (höger) - de två sidorna balanserar alltid till samma summa. Alla belopp i SEK.

Tillgångar
Balansräkning - tillgångar 2025 för Lika Liv Holding AB (belopp i SEK)
Anläggningstillgångar
Immateriella anl.tillg. -
Materiella anl.tillg. -
Finansiella anl.tillg. 11 500 000
Summa anläggningstillgångar 11 500 000
Omsättningstillgångar
Varulager -
Kundfordringar -
Övriga kortfristiga fordringar -
Förutbetalda kostnader / upplupna intäkter -
Kassa och bank 16 135
Summa omsättningstillgångar 16 135
SUMMA TILLGÅNGAR 11 516 135
Eget kapital & skulder
Balansräkning - eget kapital och skulder 2025 för Lika Liv Holding AB (belopp i SEK)
Eget kapital
Aktiekapital 25 000
Reservfond -
Överkursfond -
Bundet eget kapital 25 000
Balanserat resultat -3 915
Fritt eget kapital -8 865
Summa eget kapital 16 135
Obeskattade reserver
Periodiseringsfonder -
Ackumulerade överavskrivningar -
Summa obeskattade reserver -
Avsättningar
Summa avsättningar -
Långfristiga skulder
Skulder till kreditinstitut -
Skulder till koncernföretag 11 500 000
Övriga långfristiga skulder -
Summa långfristiga skulder 11 500 000
Kortfristiga skulder
Leverantörsskulder -
Skatteskulder -
Skulder till koncernföretag -
Övriga kortfristiga skulder -
Upplupna kostnader / förutbetalda intäkter -
Summa kortfristiga skulder -
SUMMA EGET KAPITAL & SKULDER 11 516 135

Nyckeltal

Beräknade mått som visar lönsamhet, betalningsförmåga och risknivå.

Vinstmarginal
-
Kassalikviditet
-
Soliditet
0,1 %
Skuldsättningsgrad
-
Avkastning eget kapital | ROE
-30,7 %
Avkastning totalt kapital | ROA
0,0 %
EBITDA
-SEK
Personalkostnader
-SEK
Personalkostnad / anställd
-SEK
Skuldandel
99,9 %
Föreslagen utdelning
0SEK
Altman Z-score
-

Vinstdisposition & utdelning

Vad styrelsen föreslår ska göras med årets vinst - utdelas till ägarna eller balanseras i bolaget.

Föreslagen utdelning 0
Föreslås balanseras i ny räkning -8 865

Anläggningstillgångar - kategorinoter

Hur värdet på maskiner, byggnader och inventarier förändrats - anskaffningsvärden, avskrivningar, inköp och försäljningar.

Kategori Anskaffningsvärde Ack. avskrivning Årets inköp Årets avskrivning Bokfört värde
Andelar i koncernföretag 11 500 000 - 11 500 000 - 11 500 000

Förändringar i eget kapital

Hur varje del av eget kapital förändrats under räkenskapsåret. Belopp i SEK.

Förändring Balanserat resultat Årets resultat
Årets resultat - -4 950
Balanseras i ny räkning -3 915 3 915

Noter & detaljer

Ytterligare specificerade poster ur årsredovisningen. Belopp i SEK.

Skulder - detalj
Skulder till koncernföretag (långfr.) 11 500 000
Långfristiga skulder som förfaller efter 5 år 11 500 000

Flerårsjämförelse

Senaste 2 år sida vid sida - period, löner, resultaträkning och balansräkning.

Belopp i 1 000 SEK | tkr

Dra tabellen åt sidan för fler år →

Flerårsjämförelse för Lika Liv Holding AB - senaste 2 räkenskapsåren (belopp i tusen kronor)
2024-12 jämförelseår 2025-12
Bokslutsperiod
Startdatum 1 januari 2024 1 januari 2025
Slutdatum 31 december 2024 31 december 2025
Löner & utdelning
Valutakod SEK SEK
Löner styrelse och VD - -
Löner övriga - -
Föreslagen utdelning - 0
Utbetald utdelning (kassaflöde) - -
Resultaträkning
Valutakod SEK SEK
Nettoomsättning - -
Övrig omsättning - -
Omsättning - -
Lagerförändring - -
Rörelsekostnader −4 −5
Rörelseresultat efter avskrivningar −4 −5
Finansiella intäkter - -
Finansiella kostnader - -
Resultat efter finansnetto −4 −5
Resultat före skatt −4 −5
Skatt på årets resultat - -
Årets resultat −4 −5
Balansräkning
Valutakod SEK SEK
Immateriella anläggningstillgångar - -
Materiella anläggningstillgångar - -
Finansiella anläggningstillgångar 11 500 11 500
Anläggningstillgångar 11 500 11 500
Varulager - -
Kundfordringar - -
Kassa och bank 21 16
Omsättningstillgångar 21 16
Summa tillgångar 11 521 11 516
Aktiekapital 25 25
Fritt eget kapital −4 −9
Eget kapital 21 16
Obeskattade reserver - -
Avsättningar - -
Långfristiga skulder 11 500 11 500
Leverantörsskulder - -
Kortfristiga skulder - -
Summa eget kapital och skulder 11 521 11 516

Källa: Bolagsverket. Belopp i tusen kronor.

Befattningshavare

Roller från Bolagsverket

Styrelse

  • K
    Kennedi Samuels
    Styrelseledamot

Koncern

Lika Liv Holding AB har 1 dotterbolag.

Öppna ägarnätverket
Lika Liv Holding AB 559477-6683
Lika Liv AB 559218-6521

Dotterbolag - detaljerat

Dotterbolag Org.nr Kapitalandel Röstandel Antal aktier Bokfört värde
Lika Liv AB 559218-6521 - - - -

Källa: Bolagsverket bulkfil, SCB Företagsregistret.

Vanliga frågor om Lika Liv Holding AB

Vad har Lika Liv Holding AB för organisationsnummer?
Lika Liv Holding AB har organisationsnummer 559477-6683.
Vilken företagsform har Lika Liv Holding AB?
Lika Liv Holding AB är ett aktivt aktiebolag som registrerades den 26 mars 2024.
Var ligger Lika Liv Holding AB?
Lika Liv Holding AB har sitt säte i Stockholm. Den registrerade postadressen är Järnvägsgatan 36, 13154 NACKA.
Vilket resultat redovisade Lika Liv Holding AB?
Lika Liv Holding AB redovisade ett resultat efter finansiella poster på −4 950 kronor under räkenskapsåret 2025.
Vilken soliditet hade Lika Liv Holding AB?
Soliditeten i Lika Liv Holding AB var 0,1 % under räkenskapsåret 2025. Soliditet visar hur stor andel av tillgångarna som finansieras med eget kapital.
Vad gör Lika Liv Holding AB?
Enligt den registrerade verksamhetsbeskrivningen: Föremålet för bolagets verksamhet är att äga och förvalta aktier och andelar i dotter- och intressebolag samt därmed förenlig verksamhet.

Källor

Uppgifterna kommer från offentliga register och kan innehålla fördröjningar. Kontrollera alltid mot originalkällan vid viktiga beslut.