Hoppa till innehåll
Aktivt Handelsbolag

SalsaDans Events GBG Handelsbolag

Org.nr Reg. 29 augusti 2019
Omsättning 1-499 tkr (2025) | SCB storleksklass

SalsaDans Events GBG Handelsbolag är ett aktivt handelsbolag inom övrig musik-, dans- och kulturell utbildning som registrerades 2019. SalsaDans Events GBG Handelsbolag är registrerat för F-skatt och moms. Firmainfo har ännu inte kopplat någon årsredovisning till SalsaDans Events GBG Handelsbolag.

Registrerad verksamhet

Bolaget skall bedriva utbildning i dans, hålla kurser i dans, göra produktioner för dansshower, hyra ut egna artister, kulturarrangemang inom tidigare nämnda områden samt därmed förenlig verksamhet.

SNI-bransch | SNI 2025
Sektor Q | Utbildning
✓ F-skatt ✓ Moms ✕ Arbetsgivare
Postadress
NORUMSGÄRDE 155
417 45 GÖTEBORG
Öppna i Google Maps
Fristående Etablerat sedan 2019 | 6 år

Årsredovisning inte tillgänglig hos Firmainfo

Firmainfo har ännu inte kunnat koppla någon årsredovisning till företaget i de aktuella källorna. Det betyder inte automatiskt att företaget inte har lämnat in en årsredovisning. Sidan visar därför de registeruppgifter som finns tillgängliga utan att tolka saknade bokslutsvärden som noll.

Arbetsställen

Fysiska verksamhetsställen med besöksadress | Källa: SCB:s arbetsställeregister

1 st
NORUMSGÄRDE 155 Huvudkontor
NORUMSGÄRDE 155
417 45 GÖTEBORG
Göteborg, Västra Götaland Karta

Företag i samma bransch

SNI 85522 | Övrig musik-, dans- och kulturell utbildning | Q | Utbildning

Vanliga frågor om SalsaDans Events GBG Handelsbolag

Vad har SalsaDans Events GBG Handelsbolag för organisationsnummer?
SalsaDans Events GBG Handelsbolag har organisationsnummer 969791-2559.
Vilken företagsform har SalsaDans Events GBG Handelsbolag?
SalsaDans Events GBG Handelsbolag är ett aktivt handelsbolag som registrerades den 29 augusti 2019.
Vilken adress har SalsaDans Events GBG Handelsbolag?
SalsaDans Events GBG Handelsbolag har den registrerade postadressen NORUMSGÄRDE 155, 417 45 GÖTEBORG. Enligt SCB har SalsaDans Events GBG Handelsbolag ett registrerat arbetsställe.
Hur stor är omsättningen i SalsaDans Events GBG Handelsbolag?
Enligt SCB:s storleksklass ligger omsättningen i SalsaDans Events GBG Handelsbolag i intervallet 1–499 tkr. Detta är ett intervall, inte ett exakt belopp.
Har SalsaDans Events GBG Handelsbolag F-skatt?
Ja, SalsaDans Events GBG Handelsbolag är godkänt för F-skatt.
Vad gör SalsaDans Events GBG Handelsbolag?
Enligt den registrerade verksamhetsbeskrivningen: Bolaget skall bedriva utbildning i dans, hålla kurser i dans, göra produktioner för dansshower, hyra ut egna artister, kulturarrangemang inom tidigare nämnda områden samt därmed förenlig verksamhet.

Källor

Uppgifterna kommer från offentliga register och kan innehålla fördröjningar. Kontrollera alltid mot originalkällan vid viktiga beslut.