Topp Bygg Halland AB
Topp Bygg Halland AB är ett aktivt aktiebolag inom byggande av bostadshus och andra byggnader som registrerades 2025. Topp Bygg Halland AB är registrerat för F-skatt, moms och som arbetsgivare. Firmainfo har ännu inte kopplat någon årsredovisning till Topp Bygg Halland AB.
Registrerad verksamhet
Bolaget ska bedriva byggnads- och anläggningsarbeten och därmed förenlig verksamhet.
Årsredovisning inte tillgänglig hos Firmainfo
Firmainfo har ännu inte kunnat koppla någon årsredovisning till företaget i de aktuella källorna. Det betyder inte automatiskt att företaget inte har lämnat in en årsredovisning. Sidan visar därför de registeruppgifter som finns tillgängliga utan att tolka saknade bokslutsvärden som noll.
Arbetsställen
Fysiska verksamhetsställen med besöksadress | Källa: SCB:s arbetsställeregister
Företag i samma bransch
SNI 41000 | Byggande av bostadshus och andra byggnader | F | Byggverksamhet
Vanliga frågor om Topp Bygg Halland AB
- Vad har Topp Bygg Halland AB för organisationsnummer?
- Topp Bygg Halland AB har organisationsnummer 559556-9434.
- Vilken företagsform har Topp Bygg Halland AB?
- Topp Bygg Halland AB är ett aktivt aktiebolag som registrerades den 25 november 2025.
- Vilken adress har Topp Bygg Halland AB?
- Topp Bygg Halland AB har den registrerade postadressen ODENS VÄG 8 G, 302 75 HALMSTAD. Enligt SCB har Topp Bygg Halland AB ett registrerat arbetsställe.
- Hur många anställda har Topp Bygg Halland AB?
- Enligt SCB tillhör Topp Bygg Halland AB storleksklassen 1–4 anställda. Uppgiften är ett intervall, inte ett exakt antal.
- Har Topp Bygg Halland AB F-skatt?
- Ja, Topp Bygg Halland AB är godkänt för F-skatt.
- Vad gör Topp Bygg Halland AB?
- Enligt den registrerade verksamhetsbeskrivningen: Bolaget ska bedriva byggnads- och anläggningsarbeten och därmed förenlig verksamhet.
Källor
- Bolagsverket — registeruppgifter, status, namnhistorik | uppdaterat 2026-07-11
- SCB — bransch (SNI), säte, arbetsställen, storleksklass, skattestatus | uppdaterat 2026-07-12
Uppgifterna kommer från offentliga register och kan innehålla fördröjningar. Kontrollera alltid mot originalkällan vid viktiga beslut.
Informationen är allmän och beräknad ur offentliga årsredovisningar. Den utgör varken kreditupplysning eller rådgivning.